Spravíme ti toľko záberov, aby si bol spokojný.

Každý by chcel na fotkách vyzerať čo najkrajšie.
Preto ihneď po odfotení si môžeš prezrieť svoje fotografie na monitore.
Čo to pre teba  znamená? Ihneď zistíš na čom si. Spravíme ti toľko záberov, aby si bol spokojný.

Pre pohodlný výber fotky na oznamko alebo portrétne fotky, ti všetky zábery pošleme v elektronickej forme. A ty si vkľude môžeš vybrať  tie najlepšie zábery, ktoré ti vyretušujeme a vytlačíme samostatne ako fotky, alebo ich vtlačíme priamo do oznamka.

Fotíme priamo vo vašej  škole. Kdekoľvek na Slovesku. Za cestu nič neplatíte.

Vopred sa dohodnete  s triednym profesorom a riaditeľom školy, aby ste sa mohli fotografovať  či už počas vyučovania, alebo po vyučovaní.

V triede alebo vonku

Môžete si vybrať. Za 10 min. postavíme profesionálny ateliér s pozadím a osvetlením alebo ak bude pekné počasie, môžeme fotiť vonku

Naši interní fotografi

Fotiť vám príde náš interný fotograf. Pre každý región máme vlastného fotografa, ktorý má skúsenosti a poradí vám, ako sa pripraviť, pózovať a tváriť.

RETUŠOVANIE

akné

herpes

pleťové vady

jazvy

Niečo zdanlivo tak banálne, ako fotky na oznamko má svoje pravidlá. Fotenie na oznamká je náročná záležitosť.
V dnešnej dobe, kto má zrkadlovku je „fotograf“. Ale nie je fotograf ako fotograf.
Možno si poviete,  odfotí nás kamoš, alebo spolužiakov otec, ktorý má zrkadlovku.
Nenechávajte to na náhodu a buďte nároční. Stužková je len raz a preto si vyberte kvalitné oznamka a kvalitné fotky na oznamka.

Termín
Dohodnite sa s triednym učiteľom, kedy a v ktorej triede sa môžete fotiť.

Príprava
V dohodnutý termín príde fotograf do školy. Vo vopred rezervovanej triede si fotograf rozloží ateliér. Celé by to nemalo trvať viac ako 15 min. Vysvetlí vám celý postup a všetky podmienky fotenia.

Fotenie
Zvyčajne sa ako prví fotia chlapci, pretože nepotrebujú toľko času na úpravu. Dievčatá za zatiaľ líčia. Fotograf každému poradí ako sa má tváriť, odporučí rôzne pózy. Každému spraví viac záberov a z nich si vyberiete tie najlepšie.

Výber
Z nafotených záberov si môžeš vybrať tie ktoré sa ti najviac páčia. Či len jeden, alebo všetky. Je to na tebe.

Spracovanie
Najprv robíme farebné korekcie fotografií a následne ich retušujeme. Takto pripravené  fotografie b. Fotky vám môžeme pridať priamo do grafiky oznamka a vytlačiť spolu, alebo si môžete objednať tlač fotografií samostatne na kvalitný fotopapier, ktorý  zaručuje dlhú farebnú stálosť a životnosť fotografie. 

Dodanie
Fotografie vám dodáme spolu s oznamkami. Zároveň vám zašleme aj fotky v elektronickej verzii na vami zvolený e-mail.

Je dobré používať dva odtiene Make-Upu. Svetlejší sa nanáša ako základ po celej tvári. Tmavší sa nanáša naň, a to cez tie partie tváre, ktoré chceš potlačiť. Make-Up sa fixuje veľmi jemne, púdrom. Keď sa fixácia neurobí korektne, môže nastať nežiadaný efekt zvýraznenia vrások. V tomto prípade nanášaj púder hubkou, nie štetcom, a to jemným vtláčaním do kože.  Púder sa nanáša i z toho dôvodu, aby sa pleť neleskla. Je vhodné sa nahrubo nalíčiť doma a na mieste už líčenie len poopraviť.

Obočie sa pokús namaľovať na prvý krát, pretože kefka nanáša najviac farby pri korienkoch a  smerom ku končekom sa zmenšuje, akonáhle pristúpiš k odobratiu farby, nastáva nepekný efekt, kde obočie nevyzerá dobre. Tvar obočia je dobré nakresliť, nie ho len obtiahnuť. Pokiaľ sa okolo oka kreslí linka, aby sa oko „otvorilo“, je dobré ju vo vnútornom kúte zakončiť ľahko hore, aby sa oko „smialo“, obrátený efekt, pokiaľ  to nie je zámer, môže byť dosť nešťastný.

Pery. Pri bežnom líčení, pokiaľ to práve nevyžaduje trend, sa vyhýbaj kontúre pier. Na fotografiách to dáva zväčša neželaný efekt. Je lepšie sa pohrať s farbami a na koniec je možné pridať lesk.

Zvoľ si skôr jemný make-up, prepúdrovať, mascara, obočie a je to. Akné si za každú cenu neprekrývaj! Na výslednej fotografii to môže byť veľmi výrazné. Fotografie retušujeme, takže sa nemusíš báť akýchkoľvek pleťových vád ako akné, herpes, jazva… veď si to porovnaj…

 

Bežne si študenti objednávajú cca 120ks fotografií na oznámenie-pozdravenky. Keď si  spočítaš svoju rodinu, spolužiakov z iných tried, súčasných a bývalých priateľov-ky, pre každého z triedy do pamätníka atď., vyšplhá sa to aj nad 120 ks. Hlavne aby si  na niekoho nezabudol-a! Spomienkové fotografie (na tablo) doporučujeme  5-10 ks. Na tablo, pre rodičov, starých rodičov, priateľom-kám.